Молочні зуби: лікування та профілактика

Молочні зуби: лікування та профілактика

Молочні зуби: лікування та профілактика

          Чому зуби в дитячому віці називають молочними?  Чи може доречно називати їх тимчасовими?

         Давайте розберемось.

        В стоматологічних посібниках, в наукових статтях все частіше зустрічається назва саме тимчасові зуби. В певний час, в певній послідовності кожен зуб прорізується та функціонує до фізіологічної зміни. Після фізіологічної зміни тимчасового зуба на його місце  прорізується постійний зуб.

Молочні зуби лікування

         Серед батьків та у повсякденному житті більш використовується назва молочних зубів. Їх називають по кольору, білі,неначе молоко,але і в цьому є нюанс анатомічної особливості.

        «Для чого лікувати тимчасові зуби? А що вони болять?»- дуже часто запитують в мене батьки. Щоб розібратись з цими питаннями, давайте поговоримо про  будову тимчасового зуба.

        Анатомічно в зубі розрізняють коронку, що виступає над рівнем ясен, та корінь-невидима частина зуба, яка знаходиться в товщі альвеолярного відростку.  Поверхню коронки вкриває Емаль, потім в товщі емалі Дентин, та Судинно-нервовий пучок, або пульпа в кореневих каналах (це та часина зуба, коли дитина скаржиться на гостру біль).

Чому  руйнуються тимчасові зуби?

      Карієс зубів – це патологічний процес, який являє собою демінералізацію, а потім руйнування твердих тканин зуба, і проявляється після прорізування тимчасових зубів. В розвитку карієсу велику роль відіграє відсутність або погана  гігієна зубів та  неправильне харчування.

      Основною причиною є бактерії,які знаходяться в зубному нальоті. А зубний наліт формується в результаті споживання м’якої,термічно обробленої вуглеводної їжі. Велике споживання солодощів,газованих напоїв, мучних виробів призводить до прискореного виникнення цього нальоту. І саме ГОЛОВНЕ!!! Якщо цей наліт не вичистити в термін 24 годин, то бактерії за допомогою. цих вуглеводів почнуть продукувати КИСЛОТУ, яка і руйнує емаль зуба. В результаті цього на зубі з’являються білі матові плями-це ділянки ураженої де-мінералізованої емалі-карієс в стадії плями. Поверхня стає шороховатою, через що наліт ще краще прикріплюється до неї, і з’являються чорні дірочки, дефекти.

Молочні зуби лікування

        Тому настільки важливим є чищення зубів у дітей кожного дня 2 рази на день та споживання твердих фруктів та овочів на протязі дня. А також рекомендовано:

 • Починати чищення зубів з появою першого зубчика
 • перший візит до стоматолога в 1 рік
 • проходити стоматологічний огляд кожні 3-6 місяців починаючи з  першого прийому щоб попередити ,або вчасно пролікувати захворювання.

         В нашій клініці лікування дітей проводить дитячий стоматолог . При лікуванні він враховує всі особливості характеру Вашої дитини, максимально зробить лікування приємним спогадом для дитини в подальшому. Клініка забезпечена діагностичним обладнанням та використовує сучасні матеріли.

Ми надаємо допомогу при захворюваннях тимчасових зубів

 • Лікування карієсу
 • Лікування ускладнень карієсу, пульпіту
 • Лікування периодонтитів.
 • Дитяче протезування (встановлення коронок)
 • Естетична стоматологія в дитячому віці
 • Всі види видалення тимчасових та постійних зубів .
 • Лікування наслідків травм зуба
 • Профілактичні процедури: чищення зубів, уроки гігієни, герметизація фіссур постійних зубів
 • Лікування за допомогою анестезіологічного забезпечення (седація)
 • Лікування зубо-щелепних патологій (встановлення дитячих пластинок та брекет-системи)

Стоматологія в Ірпені "DANYLIV DENTAL PRACTICE"

м. Ірпінь, вул. Садова 94 В

ПН-НД: с 9.00 до 21.00