Чи обов'язково видаляти ,,зуби мудрості''?

Чи обов'язково видаляти ,,зуби мудрості''?

Чи обов’язково видаляти ,,зуби мудрості”?

       Відповідь на дане важливе запитання спробуємо отримати разом. Нашим предкам великі кутні зуби, в тому числі і,, зуби мудрості”, були потрібні для пережовування твердої, не обробленої а іноді сирої їжі. З часом, еволюція розвитку суспільства, суттєво вплинула на раціон сучасної людини. Це призвело до того, що, споживаючи більш м’яку та оброблені їжу, ріст та розміри щелеп стали менші, а отже  і місця для останніх молярів-недостатньо.

       ,,Зуби мудрості” (у народі їх називають ,, вісімки”) перестали виконувати  свою первинну функцію. Це стало причиною часткового чи повністю непрорізаних третіх молярів (,,вісімок”).У сучасних молодих людей все частіше спостерігається адентія(відсутність зачатку зуба) останнього моляра.Не слід турбуватися! Це не патологія – це лише індивідуальна особливість.

     Згідно статистичних даних:

  • близько 70%людей віком 25 років мають порізані треті моляри;
  • 25% ,,зубів мудрості” непрорізані і залишаються під яснами  або у товщі кістки ;
  • у менше 10% – відсутні зачатки,, вісімок”;

          ВИДАЛЯТИ ЧИ ЛІКУВАТИ ?

       Якщо ,,зуб мудрості” виріс, контактуючи з зубом  іншої щелепи, або місця для його прорізування достатньо, гігієнічно людина може його чистити зубною щіткою тоді такий зуб краще залишити (лікувати).

        У тих випадках якщо місця для прорізування  зуба недостатньо або він росте горизонтально відносно інших зубів зубного ряду – це неминуче призведе до ускладнень.Вони пов’язані з деформацією та скупченням зубів.Прорізування неправильно розташованого,, зуба мудрості” може спричинити запалення ясен, біль та дискомфорт при жуванні, підвищення температури. Часто нехтування таких симптомів призводить до гнійного запалення що  є небезпечним для здоров’я людини. Саме в таких випадках доречною є вчасна консультація лікаря-стоматолога та видалення такого причинного зуба.

        Видалення ,,зубів мудрості” в Ірпені

          У клініці проводиться видалення зубів, в тому числі і,, вісімок”. Коли є потреба видалити зуб, лікар проводить діагностику шляхом огляду порожнини рота, опитування пацієнта та збору анамнезу. Як правило на етапі розмови лікаря та пацієнта вдається виявити причинний зуб та узгодити попередній план дій. Та у деяких випадках клінічні ознаки та скарги нечіткі. В такому разі використовуються додаткові методи обстеження такі як ренгендіагностика( прицільний ренген знімок, ортопантомограма, компютерна томографія). Цей метод дозволяє виявити причину, розміщення зуба у кістковому масиві, зорієнтуватись у кількості коренів зуба, їх напрямок та довжину. Також лікар отримує інформацію щодо розміщення анатомічних структур навколо,, зуба мудрості”. Це дає можливість провести планове втручання з максимальною ефективністю та зменшити травму для пацієнта.

       У більшості випадків, видалення,, зубів мудрості”  проводиться під місцевим знеболенням. За визначених обставин , можливе і з використанням загального знеболення(седації).

        На 2-3 день, після проведення втручання,може з’являтися біль, набряк, підвищення температури тіла. Тому пацієнту надаються рекомендації щодо гігієнічного  догляду  за ротовою порожниною а також можливе призначення медикаментів(знеболюючі, антибактеріальні та протизапальні  препарати).Це дає можливість зменшити ризики ускладнень та дискомфорт пацієнта у післяопераційний період.

Стоматологія в Ірпені "DANYLIV DENTAL PRACTICE"

м. Ірпінь, вул. Садова 94 В

ПН-НД: с 9.00 до 21.00