Лікування маленьких пацієнтів в медичному сні (седації)

Лікування маленьких пацієнтів в медичному сні (седації)

Лікування маленьких пацієнтів в медичному сні (седації)

Команда Danyliv Dental practice пропонує лікування пацієнтів у медичному сні. Ми подбали про весь комплекс необхідного обладнання та організували процес роботи для безболісного та безпечного лікування, як дорослих, так і маленьких пацієнтів.

Найчастішою оманою для батьків є твердження, що седація – це наркоз. Але це не так! Ми хочемо щоб Ви розуміли відмінності в цих двох принципово різних методах лікування.

Седація – це метод лікування, при якому пацієнту вводиться снодійний, заспокійливий, седативний препарат. В результаті дії препарату у пацієнта зникає страх, психологічна напруга, відбувається релаксація тривожних моментів. Але при цьому методі лікування не втрачається відчуваття болю, тому введення знеболюючих препаратів під час лікування (анестетиків) є обов’язковим.

Лікування зубів дитині уві сні Ірпіньь

В нашій клініці використовується внутрішньовенний метод введення препарату «Пропофол». Цей препарат є найбільш поширеним для седації в стоматології та має високий ступінь безпеки. Після ін’єкції маленький пацієнт занурюється в сон, а після лікування швидко приходить до тями на протязі 15-20 хвилин. Пробудження наступає відразу після припинення введення препарату, і триває недовго без ускладнень.

Також важливим моментом є підготовка до седації: контроль аналізів (за 3-4 дні до процедури), обмеження споживання їжі та води за декілька годин до процедури.  Тривалість лікування може бути від 2 і більше годин. 

Що ж відбувається під час наркозу?

Введення в наркоз проводиться не одним препаратом, а так мовити, вводиться «коктейль» препаратів. Пацієнт втрачає повністю свідомість і не реагує на зовнішні подразники, на відміну в седації. Вихід з наркозу тривалий та іноді тяжкий, супроводжується сильною головною біллю, нудотою та ін.. І самий найголовніший фактор, що наркоз впливає на дихальну систему та серцевий ритм, при седації цього не відбувається.

Коли ми використовуємо лікування в седації?

 • Якщо маленький пацієнт відмовляється від діалогу з лікарем (панічний страх, негативний досвід з іншими лікарями), ігрова адаптація не допомогає.
 • Якщо маленький пацієнт має вік від 2 рочків, дитина в такому віці ще не розмовляє сама і не сприймає те, що йому говорять дорослі: лікар просто не зможе пояснити дитині, що він збирається робити.
 • Якщо лікування потребує великого об’єму роботи, а дитина не стабільна в роботі, або за 1 раз потрібно пролікувати більше 4-5 зубів.
 • Якщо маленьких пацієнт має психоемоційні порушення (гіперактивність, ДЦП та ін.)
 • Травми зубів у маленьких пацієнтів, які потребують негайного втручання

В дорослому прийомі:

 • Дентофобія – панічний страх перед стоматологами
 • Якщо складні, тривалі стоматологічні маніпуляції, операції (установка декількох імплантів, остеопластичні операції, виправлення складних патологій прикусу, лікування карієсу при великому ураженні та ін.)
 • Якщо у пацієнта є наявність підвищеного неконтрольованого блювотного рефлексу

Протипоказання до седації

 • 1 триместр вагітності;
 • наявність індивідуальної чутливості до препаратів;
 • серцево-судинні захворювання в стадії декомпенсації;
 • вживання алкоголю напередодні лікування;
 • нещодавно перенесені черепно-мозкові травми.

Хочемо зауважити, що дуже важливою є кваліфікація лікарів, які здійснюють лікування в седації. Не кожен лікар володіє подібним досвідом роботи, так як існують особливості та моменти специфікації такої процедури, та потребують професійних мануальних навичок. Тому ми пропонуємо звернутись до нас, де наші лікарі розуміють та володіють комплексами заходів для швидкої та якісної роботи в седації.

Застосування методу седації при лікуванні планується індивідуально (попередньо потрібна обов’язкова консультація) для кожного маленького пацієнта. 

Бажаємо Всім здорових посмішок!

Стоматологія в Ірпені "DANYLIV DENTAL PRACTICE"

м. Ірпінь, вул. Садова 94 В

ПН-НД: с 9.00 до 21.00